sobota, 24 grudnia 2016

WIGILIJNIE

Wigilia to magiczna noc. Wierzę, że wszyscy spędziliście ją rodzinnie i w cudownej atmosferze.


Powinno być 12 potraw, każdej należy spróbować, co ma zapewnić szczęście na cały rok.


My byliśmy na dwóch Wigiliach, więc tych potraw było dużo więcej :-) barszcz z uszkami, barszcz biały, zupa grzybowa, pierogi ruskie, ze śliwkami, z kapustą, był też kompot z suszek, karp oczywiście i wiele innych.


Było sianko, a na nim opłatki.


Były kolędy, 


życzenia i prezenty oczywiście.


Przed nami jeszcze dwa dni świętowania, najważniejsze żeby spędzić je z najbliższymi, bo właśnie w tym wyjątkowym czasie powinniśmy być zawsze blisko siebie.piątek, 23 grudnia 2016

CHOINKA PROSZĘ PANA...

"Choinka proszę pana 
jest chyba zaczarowana,
bo zaraz wszystko odmienia :
było szaro, a ona wchodzi do domu - 
zielona i spełnia marzenia.


Choinka niby królewna
taka zielona i srebrna,
taka czerwona i złota.A pod nią nasze marzenia...


Choinka proszę pana,
choinka zaczarowana -
drzewko spełnionych życzeń."


WESOŁYCH ŚWIĄT

czwartek, 22 grudnia 2016

MAGICZNY CZAS

Myślę, że większość się ze mną zgodzi, że czas Bożego Narodzenia spokojnie można zaliczyć do najpiękniejszych dni w roku.To magiczna pora kiedy potrzebujemy być razem, 
kiedy śpiewamy kolędy, jedziemy po choinkę i wspólnie ją stroimy. W każdym kąciku w domu chcemy mieć jakiś chociaż mały szczegół , przypominający nam o tych wyjątkowych dniach. Oczywiście nie można też zapomnieć o zapachu piernikowym, te świąteczne ciasteczka piekłyśmy prawie cały dzień, bo to przecież cały rytuał, zrobienie ciasta, pieczenie, no i na koniec najprzyjemniejsza część zdobienie.
W kolejnej notce kilka słów o zielonej damie, która wkroczyła do naszego domu i teraz stoi dumna i piękna.


środa, 21 grudnia 2016

SZKOLNE NOWINKI

Dawno już mnie nie było na blogu, ale jest przecież grudzień, tyle się dzieje. Zacznę od nowinek szkolnych.
Był konkurs fotograficzny zorganizowany w klasach 4-6, dzięki któremu dużo spacerowaliśmy, bo Wiki koniecznie chciała zrobić ładne zdjęcia. Ostatecznie dostała wyróżnienie, nie do końca ją to zadowoliło, dlatego postanowiła, że za rok postara się jeszcze bardziej.
Odbył się konkurs pt. "Wesołe wiersze o zwierzętach". Majeczka brała w nim udział, mówiąc wiersz " Słoń Trąbalski". Było 21 uczestników, nasza Majusia zajęła III miejsce, w nagrodę otrzymała bardzo ładną książkę.


Ogłoszono też konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną, Majeczka oczywiście postanowiła taką karteczkę przygotować i udało się zdobyła II miejsce :-)
Był też bardzo ważny bo ogólnopolski konkurs " Z poprawną polszczyzną na co dzień " próbowała w nim swoich sił Majeczka i z wielką radością przekazała nam ostatnio informację, że bezbłędnie przeszła do drugiego etapu.

Oczywiście pojawił się też w szkole św. Mikołaj, przyniósł prezenty i dużo radości.


Z kolei Wiki razem ze swoją klasą i innymi klasami piątymi pojechała do Muzeum Kultury Szlacheckiej. Tam podziwiali jego wnętrze, a także wzięli udział w zajęciach z zakresu projektowania i wyrobu piernikowych ozdób choinkowych.


Czuć już Święta...w następnej notce świąteczny wystrój i piernikowy zapach :-)