sobota, 30 kwietnia 2016

JEDZIEMY NA MAJÓWKĘ

Dzisiaj z samego rana wyjechaliśmy na majówkę. W tym roku zdecydowaliśmy się na Jezioro Żywieckie. Jeszcze przed wyjazdem mimo zachmurzonego nieba udało nam się obejrzeć poranny lot balonów nad Krosnem.I jeszcze taki prosto z Egiptu ;-)


Zaraz za Krakowem zrobiliśmy sobie małą przerwę na kawę, lody, kanapki i herbatę z termosu.


Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy już prosto do naszego pensjonatu. Znajduje się on nad samym Jeziorem Żywieckim, więc mamy piękny widok, a świecące słońce i świetny klimat sprawiają, że można tu oddychać pełną piersią.


Pierwszym miejscem do którego postanowiliśmy pojechać był Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu.Bardzo fajne miejsce, obejrzeliśmy daniele, żubry, jelenie, sarny, dziki,


żbiki, drapieżne ptaki


i wiele innych. Dla Majeczki najlepsze było to, że mając specjalne ziarenka mogła sama karmić większość zwierząt.Obejrzeliśmy też sobie Muzeum Edukacji Przyrodniczo Leśnej. Były tam zwierzęta z Ameryki Północnej, Afryki i Europy.


Po powrocie postanowiliśmy zapalić sobie grilla 


i posiedzieć podziwiając widoki.Na dzisiaj tyle, jutro czekają na nas kolejne ciekawe miejsca.

czwartek, 28 kwietnia 2016

WIDOWISKO TANECZNE

Dzisiaj kolejny raz wybraliśmy się do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, tylko tym razem na dwa spektakle taneczne.
Pierwszy z nich miał tytuł " Tajemnica wyobraźni ", który opowiadał o bohaterce, która przeniosła się w głąb swojej wyobraźni, gdzie panuje rywalizacja między stylami tanecznymi.


Z kolei drugi pt. " Skryte marzenia " opisywał bohaterkę, która szuka szczęścia. Jej marzeniem jest zostać sławną tancerką, udaje się, jednak po pewnym czasie uświadamia sobie, że przegapiła to co najważniejsze w życiu - miłość.
Oba spektakle były przepełnione emocjami i niesamowitą pasją do tańca. Warto było obejrzeć takie przedstawienie. 


środa, 27 kwietnia 2016

WYCIECZKA DO KRAKOWA

15 kwietnia Wiki pojechała na wycieczkę do Krakowa. Był to wyjazd zorganizowany dla klas IV - VI. Wiktorka oczywiście nie mogła przepuścić takiej okazji. W programie mieli : Katedrę na Wawelu, Smoka Wawelskiego, Zamek Królewski, następnie Rynek Główny, a tam Kościół św. Wojciecha, Ratusz, Sukiennice i Kościół Mariacki.
Później mieli chwilę przerwy, gdzie oczywiście był pamiątkowy szał i dalej spacerkiem poszli wzdłuż ulicy Floriańskiej, pod Bramą Floriańską do Barbakanu i na Plac Matejki.Po takim intensywnym zwiedzaniu nastała według dzieci najprzyjemniejsza część wycieczki, czyli ponad dwugodzinne szaleństwo w Parku Wodnym.
Do domu Wikusia wróciła bardzo późno, bo około 23.00 i chociaż zmęczona, to pełna pozytywnych wrażeń.

wtorek, 26 kwietnia 2016

XV KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA

Dzisiaj dzięki naszej kochanej Majeczce mieliśmy możliwość uczestniczyć we wspaniałym widowisku.
W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbyły się XV Krośnieńskie Dni Tańca czyli Krosno na pointach.


Podczas dwóch godzin zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne działające w Krośnie.
Była nasza ulubiona Akademia Cheerleaderek " Fragolin " 


oraz grupy: "Eksperyment", Zespół Tańca Współczesnego "Strecz ", Formacja Tańca Towarzyskiego " Mała Gracja", grupa " Liya Dancehall Class" oraz zespół baletowy. 
Było to pewnego rodzaju nowe doświadczenie dla Majeczki, ponieważ zawsze występują na imprezach sportowych.
Jednak bardzo jej się podobało i stwierdziła, że się nie stresowała.


A my spędziliśmy bardzo miło czas.piątek, 15 kwietnia 2016

PIĄTEK, PIĄTECZEK, PIĄTUNIO...CZAS NA SPACER

Nareszcie koniec tygodnia, cały tydzień u nas padało, a dzisiaj jak na zawołanie słonecznie, ciepło i przyjemnie. Tomek pojechał na spotkanie, Wiki na wycieczkę, więc po powrocie z pracy rzuciłam wszystko, wzięłam Majeczkę i poszłyśmy na długi spacer, odpocząć po całym tygodniu pracy i nauki. Zaczęłyśmy od placu zabaw, bo Majeczka już jakiś czas temu chciała mi pokazać swoje sztuczki :-)


Były przewroty, poziomki, szpagaty i przejścia po drabinkach


Ech... ta nasza Majusia, ostatnio ciężko zobaczyć ją zwyczajnie stojącą na nóżkach ;-)


Później wybrałyśmy się na piechotę do MC Donalda na lody z polewą czekoladową i kawę.


Po dwóch godzinach wróciłyśmy zadowolone i dotlenione do domu.


PIERWSZA SZKOLNA WYCIECZKA

11 kwietnia Majeczka razem z całą swoją klasą wybrała się na wycieczkę do Sanoka. Najważniejszym punktem wyjazdu był spektakl pt. " Królowa Śniegu on Ice " w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie.
Występ odbył się na hali Arena w Sanoku.


Majeczka była zachwycona, po powrocie opowiadała o wszystkim i pokazywała filmik, który nakręciła telefonem.


Następnie udali się do sanockiego Skansenu. Była przejażdżka bryczką, podczas której dzieci oglądały domy galicyjskiego miasteczka, cerkwie, młyny itp.


Po zwiedzaniu była jeszcze jedna atrakcja - ognisko i samodzielne pieczenie kiełbasek.


Z opowieści Mai wycieczka była świetna.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016

IV URODZINY BLOGA

Kolejny raz pasuję powiedzieć: Jak ten czas szybko leci !
To już czwarte urodziny bloga.


Niesamowite, cztery lata blogowania, pisania, czytania.
Jak to kiedyś usłyszałam : blogowanie jest jak oddychanie. Dlatego mimo wielu wzlotów i upadków. Mimo wielu chwil zwątpienia nadal tu jestem i postaram się być jak najdłużej.
Zmienił się blog, zmieniłam się ja, zmieniły się tematy o których piszę, ale tak już jest i z roku na rok będzie inaczej. Ważne, żeby nie przestać robić to co się lubi, także STO LAT dla CZARU ŻYCIA :-)

niedziela, 10 kwietnia 2016

POLA NADZIEI

Pola nadziei to znana w całej Polsce akcja, która ma na celu zbieranie pieniędzy na potrzeby hospicjum.


 Wiktoria już w ubiegłym roku chciała być wolontariuszką, jednak nie udało jej się wtedy zapisać. W tym roku już sobie poradziła, zgłosiła się w szkole i dzisiaj od godziny 10.30 razem z innymi dziećmi zbierała datki na hospicjum. Dzieci w zamian wręczały piękne żonkile, które są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają o ludziach cierpiących i oczekujących pomocy.


 Po akcji wolontariusze zostali zaproszeni do RCKP tam Wiktorka otrzymała imienną kartę wolontariusza.


Był też słodki poczęstunek i ciepłe napoje.


Bardzo miło i pożytecznie spędzony dzień.


sobota, 9 kwietnia 2016

BYCIE FIT

Ostatnio bardzo modne stało się bycie FIT.
Po Świętach, zimie i ogólnym lenistwie postanowiłam coś zrobić ze swoją wagą. Jak to wygląda, a tak, że w wtorki i czwartki chodzę na siłownię, gdzie mam indywidualne treningi z instruktorem ( byłam dwa razy i dostałam okropny wycisk :-) w piątki przy okazji lekcji pływania Majeczki, wszyscy chodzimy na basen, a w soboty zaczęłam chodzić na siłownię razem z Wiki. No i zobaczymy co uda się zdziałać do lata. A tak było dzisiaj :-)


czwartek, 7 kwietnia 2016

PLATFORMA WIDOKOWA

Wracając w niedziele z Pienin postanowiliśmy zobaczyć platformę widokową na Woli Kroguleckiej. 


Znalazłam ją jakiś czas temu szukając ciekawych miejsc w okolicach Nowego Sącza. Czym ona się różni od innych ? Przede wszystkim ma spiralny kształt. 


Przeszliśmy się po tym "ślimaku" i nacieszyliśmy oczy widokami jakie się z niej rozciągają. 


Bardzo fajne jest też to, że do dyspozycji odwiedzających postawiono tam zadaszone palenisko, i piaskownicę dla dzieci.Był to taki miły akcent kończący naszą pierwszą, tegoroczną wycieczkę w góry.